Abú Dhabí – Největší ze 7 emirátů

Abú Dhabí Emirát , je v současnosti největším a také nejbohatším emirátem. Díky svému postavení má jeho vládnoucí rodina hlavní „slovo“ ve federaci všech 7 emirátů. Dříve tomu tak ale nebylo – před prvním úspěšným ropným vrtem patřil Abú Dhabí k těm nejchudším. Abú Dhabí – Největší ze 7 emirátů. Vydejte se s námi po stopách tohoto luxusního a bohatého města!

Abú Dhabí
Abu Dhabí

Proč cestovat do Abú Dhabí?

Dalo by se říci, že Abú Dhabí nyní ve výstavbě supermoderních budov soutěží se sousedním emirátem Dubaj. A jejich klání přináší zajímavé výsledky v obou emirátech. Abú Dhabí svým návštěvníkům nabízí exkluzivní budovy, moderní infrastrukturu, obří obchodní střediska, krásné pláže a také zeleň. Vzhledem k suchému tropickému pásmu, v němž se SAE nachází, je většina plochy emirátů pokryta pouští. Šejci z Abú Dhabí se to rozhodli změnit a poušť zalesnit. Emirát Abú Dhabí by měl být zeleným emirátem. Na více než 100 tisících hektarech již započala výsadba.

Abú Dhabí - největší ze 7 emirátů
Abu Dhabí

Hlavní město Abú Dhabí

Stejnojmenným hlavním městem emirátu – Abú Dhabí – se prolíná tradiční část města s tou moderní. Abú Dhabí krášlí mešity, úzké a vysoké minarety proplétající se mezi mrakodrapy, paláce a tržiště – tzv. súky. Abú Dhabí je též městem kultury. Navštívit zde můžete řadu muzeí a zúčastnit se různých kulturních akcí.

Dubaj
Abu Dhabí

Největší mešita v SAE

Při pobytu v Abu Dhabí si můžete prohlédnout i největší mešitu v SAE – mešitu Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan Grand Mosque. Je pojmenována po prvním prezidentu SAE, šejku Zayed Bin Sultan Al Nahyan, který je tu pohřben. Do mešity se vejde až 40 000 věřících. Výjimečné je, že do mešity může vstoupit každý návštěvník bez obavy, že je nevhodně oblečený. V případě potřeby dostanou ženy abaju – šaty a šátek na hlavu. Muži dostanou dlouhou bílou košili dishdashu. Pokud sem zavítáte, nezapomeňte si prohlédnout ručně tkaný koberec, který je největší na světě a také největší lustr s krystaly Swarovski.

Luxusní a bohaté město
Mešita

Děkujeme za přečtení tohoto článku a za případné sdílení či komentář. Nezapomeňte si také přečíst článek o 5 překrásných místech v Paříži!

Napsat komentář