Bozeman – město neznámé, ale nádherné

Bozeman [„bouzmen“] je město, které se nachází na jihozápadě v Montaně. Dnes je to 4. největší město v státě, kterému se také říká „Big Sky“ neboli Montana. Město bylo založeno v roce 1846 panem, který se jmenoval John M. Bozeman. Vydejte se s námi za poznáním tohoto nádherného města Bozeman!

Bozeman
Downtown ve městě Bozeman.

Vchod do muzea s velkým „Big Mikem“

Asi nejznámější atrakce, kterou můžete ve městě Bozeman navštívit, je nejznámější muzeum s názvem Museum of the Rockies. Je uznáváno jako jedno z nejlepších světových výzkumných a historických muzeí a unikátní tím, že zobrazuje rozsáhlou sbírku fosilních forem dinosaurů včetně kostry Tyrannosauruse Rexe v plném rozsahu. V muzeu se nachází více výstav, které se časem proměňují.

Nechybí tam ani samozřejmě koutek pro děti, který se nachází v celém horním patře ve stylu Yellowstone parku.

Dvůr na školním pozemku s rysem, který je symbolem atletických týmů na MSU

Bozeman se také pyšní svou Montanskou univerzitou (Montana State University, MSU), která má vzdělání na prestižní úrovni. Některé výzkumy na MSU vedly k významným objevům.

Design letiště v Bozemanu

Lidé si zamilují Bozeman už při první chvíli, kdy vystoupí z letadla na Yellowstonském letišti, které je ozdobeno přírodním dřevem a kamenem a pyšně zobrazuje umělecká díla znázorňující povahu a přírodu jihozápadní Montany.

Jedna z pěších sTEZEk

Asi nejoblíbenější činností je „hiking“. Bozeman má mnoho krásných stezek v přírodě, které si turisté mohou vyšlápnout. Jedna z krásných stezek je na písmeno „M“ s nádherným výhledem na údolí Gallatin.

Ski Areál Bridger Bowl

Lyžování, turistika, kempování, jízda na kole, horolezectví a možnosti rybolovu jsou ve městě Bozeman nekonečné.

Bozeman
Město Bozeman, zdroj: Wikipedia.org

Děkujeme za přečtení tohoto článku a za případné sdílení či komentář. Nezapomeňte si také přečíst článek o 5 překrásných místech v Paříži!

Napsat komentář