Co dělat v Benátkách?

Benátky jsou okouzlujícím místem s jedinečnou atmosférou, které návštěvníkům nabízí celou řadu zážitků a zajímavostí. Rozkládají se na 118 malých ostrovech propojených pomocí více než 400 mostů. Můžete zde vidět nejen poklidné kanály a překrásné uličky, ale i místní ikonickou architekturu a umění. V tomto článku se podíváme na ty nejzajímavější památky a aktivity, které můžete při návštěvě tohoto italského města poznat.

Co dělat v Benátkách?

Na čem se dá v Benátkách ušetřit?

V prvé řadě můžete nejvíce peněz ušetřit na letence. Z tohoto důvodu vám doporučujeme odebírat stránky, kde často najdete letenky za zvýhodněnou cenu. Jejich samotný nákup však proveďte přímo u letecké společnosti (např. WizzAir).

Po zakoupení letenek vás v drtivé většině případů bude čekat přeprava na letiště. Pokud nechcete svůj automobil nechávat na letišti a platit tak za parkování, doporučujeme vám využít služeb soukromých dopravců. Výhodné jízdenky se dají zakoupit např. u společnosti FlixBus, kde jejich cena klesá s blížícím se datem odjezdu.

Co se týče ubytování, tak cenově nejvýhodněji vychází na stránkách Booking.com. Jde o velmi jednoduchý a pohodlný způsob, jak najít své ubytování v těch nejrůznějších destinacích.

DOPRAVA

Úspěšně jste přistáli v Benátkách a čeká vás cesta z letiště. Většina měst má pro tyto cesty speciální tarify jízdného a v Benátkách tomu není jinak. Pokud pojedete autobusem přímo z letiště, zaplatíte za přepravu 10 €. Ve chvíli, kdy si uděláte krátkou procházku na zastávku Triestina Tessera (cca 1,1 km), bude vás jízdenka stát 3 € při nákupu jízdenky u řidiče a pouhých 1,5 € při nákupu jízdenky online. Pro nákup online si stáhněte aplikaci AVM Venezia.

Tuto aplikaci pak můžete využít i při nákupu jízdenek pro přepravu po benátských kanálech nebo na nejrůznější ostrovy. Ve většině případů vychází nejvýhodněji nákup celodenních jízdenek. Tarify jízdného najdete přímo již ve zmiňované aplikaci.

Na čem se dá v Benátkách ušetřit?

Benátské trhy

Na rušných benátských trzích najdete ty nejčerstvější potraviny ve městě. Panuje zde skvělá atmosféra a ucítíte zde nejrůznější vůně. Rozhodně doporučujeme navštívit trh Rialto, který se nachází v těsné blízkosti stejnojmenného mostu.

jak cestovat levně

Benátská kuchyně

Pokud jde o benátskou kuchyni, je to skutečně kulinářský zážitek. Benátská kuchyně je domovem nejrůznějších pokrmů z mořských plodů a jistě uspokojí i ty nejvybíravější jedlíky. O hladu nezůstanou ani milovníci klasické pizzy a pasty. Restaurace jsou téměř na každém rohu a každý si zde najde to své. Doporučujeme vám však navštěvovat spíše „zapadlejší“ podniky, protože zde najdete tu pravou chuť Benátek.

Benátská kuchyně

Místní obchody

Kromě trhů a restaurací najdete v Benátkách také řadu místních obchodů a butiků. Ať už hledáte suvenýry, nebo si jen chcete prohlédnout jedinečné zboží, je zde spousta míst, která můžete prozkoumat. Nejzajímavější nákupní pasáže s pouličním oblečením se nachází na náměstí Campo San Bartolomeo a na náměstí San Marco.

Aktivity v Benátkách

Benátky nabízí celou řadu zajímavých aktivit, které můžete při návštěvě tohoto nádherného města prozkoumat. Od jízdy gondolou po kanálech přes ukázky foukání skla na ostrově Murano až po různá divadelní představení.

Projížďky gondolou

Jízda na gondole je jednou z nejkultovnějších aktivit, které můžete v Benátkách zažít. Díky nim budete schopni nasát krásu a historii veškerých zákoutí této oblasti. Gondoliéři, oblečení v tradičních pruhovaných a slaměných kloboucích, vám při této příležitosti povypráví i zajímavé příběhy či zábavná fakta o městě.

Projížďky gondolou

Foukání benátského skla

Tradice foukání skla v Benátkách je jednou z nejstarších na světě. Řemeslníci se zde věnují této činnosti již od 13. století. Většina sklářských prací se provádí na ostrově Murano, který je proslulý tímto mimořádným uměním. Udělejte si výlet na tento ostrov a sledujte, jak skláři vytvářejí nádherná mistrovská díla. Při této příležitosti můžete také navštívit spousty sklářských obchodů v okolí a koupit si zde vlastní suvenýr.

Foukání benátského skla

Ostrovy Murano a Burano

Kousek od benátského pobřeží se nacházejí dva krásné ostrovy Murano a Burano. Jak jsme již zmiňovali, Murano je známé svou neuvěřitelnou sklářskou tradicí a návštěvníci zde mohou sledovat, jak řemeslníci vytvářejí mistrovská díla z roztaveného skla. Burano je zase proslulé svými pestrobarevnými domky, na které je krásný pohled.  Ať už se chcete seznámit s kulturou Murana, nebo si pořídit nádherné fotografie barevných fasád Burana, tyto dva ostrovy jsou povinnou součástí každého výletu do Benátek.

Ostrovy Murano a Burano itálie

Závěr

Benátky jsou krásné město plné úžasných věcí, které stojí za to vidět a zažít. Překypují krásou a kulturou, od úchvatných kanálů až po romantické projížďky na gondolách. Ať už hledáte romantickou dovolenou, kulturní zážitky nebo jen zábavu, Benátky mají co nabídnout.

Pro kompletní informovanost o italských benátkách si přečtěte i druhou část našeho článku, kde najdete přehled veškerých památek (ZDE), které zde můžete navštívit.

Napsat komentář