Dovolená na Maledivách nemusí být jen o koupání v azurové vodě

Dovolená na Maledivách
Maledivy – ráj na zemi

Dovolená na Maledivách – Jeďte na dovolenou na Maledivy a budete si připadat jako v ráji. Ostrovy Maledivy jsou obklopené azurovými vodami Indického oceánu, které se skládají z 1200 odlehlých ostrovů, z nichž každý je lemován plážemi s bílým pískem a nádhernými korálovými útesy. Mnohé z těchto ostrovů jsou zcela soukromé a nacházejí se na nich pouze luxusní pětihvězdičkové resorty.

I když možná očekáváte, že dovolenou na Maledivách strávíte vyhříváním se na slunci, popíjením koktejlů u bazénu a pozorováním nádherných západů slunce z pohodlí své luxusní vily, ostrov nabízí i spoustu jiných jedinečných zážitků.

Prozkoumejte úchvatný podmořský svět

Maledivy se vyznačují dokonalou, křišťálově čistou vodou. Ponořte se pod hladinu těchto teplých vod a najděte velkolepé korálové útesy plné mořského života, včetně rejnoků, útesových žraloků a mořských želv.

Maledivy
Podmořský svět

Vyplujte na tradiční maledivské lodi Dhoni při západu slunce

Maledivy jsou souostrovím nízko položených ostrovů a atolů, a proto je nejlepším způsobem, jak je prozkoumat, plavba lodí. Dhoni, tradiční maledivská loďka často vyrobená z kokosového dřeva, je považována za symbol této idylické destinace.

Nechte se hýčkat hýčkajícími lázeňskými procedurami

Maledivy jsou jednou z nejluxusnějších prázdninových destinací na světě a pro spoustu Čechů nedostupné. Pokud se zde už vydáte, užijte si je naplno. Chcete-li si odpočinout na nejvyšší úrovni, objednejte si proceduru přímo v lázních vašeho resortu. Tělo vám za to rozhodně poděkuje.

Zažijte adrenalin při vodních sportech

Milujete vodní sporty? Nebo byste si je rádi vyzkoušeli? Pak máte o důvod víc, proč se na Maledivy vydat. Ve většině resortů totiž najdete střediska vodních sportů, která nabízí například jízdu na vodních lyžích, jízdu na banánu, parasailing, kitesurfing, kánoe, jet-ski, plachtění, či windsurfing.

jet ski na maledivách
Jet-ski

Obědvejte v podvodní restauraci

Při pobytu v luxusním pětihvězdičkovém letovisku se samozřejmě očekávají vynikající kulinářské zážitky. Na Maledivách mluvíme o restauracích vedených šéfkuchaři oceněnými Michelinskou hvězdou, kde se podávají pokrmy z celého světa. Na Maledivách najdete také řadu netradičních kulinářských zážitků – tato destinace je průkopníkem konceptu stravování pod mořskou hladinou a několik resortů nabízí podvodní restaurace.

Ubytujte se ve vile těsně „nad vodou“

Představte si, že se každé ráno probouzíte za zvuku šplouchajících vln, pak naskočíte do plavek a z paluby se ponoříte přímo do průzračně modrých vod, kterými jsou Maledivy tak proslulé. Pobyt ve vile nad vodou je pro mnoho rekreantů jedinečným zážitkem a Maledivy jsou pro něj tím nejlepším místem.

vila na maledivách
Vila na Maledivách

Děkujeme za přečtení tohoto článku a za případné sdílení či komentář. Nezapomeňte si také přečíst článek o Dovolené na Sicílii – Taormina!

Napsat komentář