Dovolená na Sicílii – Taormina. Jak si ji užít?

Taormina je sice „malinké“ městečko, ale pokud máte čas (a peníze), můžete zde podniknout spoustu věcí. Pojďme na ně!

Taormina

Ráno začněte italskou snídaní v místní restauraci

Pokud chcete v Taormině poznat skutečný místní život, neměli byste si vybírat bary v centru města, které slouží hlavně turistům. Vybírejte si bary trochu dál od centra a které působí trochu ležérně. Protože brzy ráno pozorovat starší lidi, jak si povídají, popíjet kávu, a přitom ochutnávat kousek dortu je skvělý způsob, jak začít váš den. Co pak?

Vydejte se na pláž! Ale na jakou? Jako první zkuste pláž Isola Bella

Na proslulou pláž Isola Bella na úpatí vesničky to trvá jen asi 30 minut pěšky nebo necelých 5 minut lanovkou. Z dálky je vidět celá aktivní sopka Etna. Ať už cestujete jakkoli, tak cestování samotné si užijí zejména dámy, jelikož se v okolí zachází zákoutí plná čerstvých květin, uměleckých odpočinkových posezení, nesoucí odvážný italský styl s typickými sicilskými keramickými vzory.

Pláž Taormina

Pláž Taormina je oblázková pláž, která se nachází na úpatí hory, poměrně dál od vesnice. Z vesnice však jezdí přímo na pláž autobus. Podle Google Maps cesta trvá okolo 30 min pěšky, ale v tom horku to jít určitě nechcete. Existuje ještě jeden stejně pohodlný způsob, a to jet lanovkou. Stanice lanovky se jmenuje Mazzarò Cable car. Obousměrná jízdenka stojí asi 6 eur. Výhled z lanovky po cestě se opravdu vyplatí.

Tip: Když lanovka sjede na zastávku, určitě zahlédnete pláž nedaleko od místa. Jedná se však o pláž Lido (tj. soukromé pláže nasmlouvané s restauracemi). Každý návštěvník zaplatí 18 eur. Pokud cestujete do Taorminy v hlavní turistické sezóně, měli byste jít na Lido hlavně z toho důvodu, že zde bude rozhodně méně lidí. Jiné pláže jsou obvykle plné, avšak pokud si přivstanete, pláž může být vaše 🙂

Taormina

Sopka ETNA a kostel Chiesa Madonna Della Rocca

Pokud byste chtěli vidět ještě více, a nestrávit celé dny pouze na pláži, máme pro vás tipy na lehčí turistiku.

Návštěva hory Etna

Etna, tj. fenomén, který Taormině poskytuje tak slavný výhled, je nejaktivnější evropskou sopkou a je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Pochopitelně je také jednou z nejoblíbenějších cestovatelských atrakcí na celé Sicílii. Navštívit ji můžete celoročně se specializovaným zájezdem nebo můžete některé oblasti navštívit samostatně.

Sopka Etna

Procházka ke kostelu Chiesa Madonna Della Rocca

Výhledy z Taorminy patří k nejoblíbenějším na Sicílii. Tato méně navštěvovaná prašná stezka – skoro jako by byla tajná – nabízí nejlepší výhled na samotnou Taorminu. Je to také příjemný způsob, jak si ve městě užít trochu jiný zážitek než ostatní.

Vstup na stezku, nazývanou také Salita Castello Trail, je vzdálen pět minut chůze z centra Taorminy.

Nedoporučujeme vám se na tuto procházku vydat, aniž byste si s sebou vzali dostatek vody – po cestě ani u kostela nejsou žádné obchody ani stánky a stínu je zde velmi málo.

Děkujeme za přečtení tohoto článku a za případné sdílení či komentář. Nezapomeňte si také přečíst článek o Abú Dhabí – Největší ze 7 emirátů!

Napsat komentář