Dovolená v Norsku: Faerské ostrovy

Faerské ostrovy, to jsou nádherné mořské útesy, rozlehlé fjordy a půvabné vesničky s travnatými střechami. Ráj na zemi, který turisté zatím teprve objevují. Faerské ostrovy totiž obývá pouze 50 000 lidí a každoročně je navštíví jen 5 000 turistů.

Pokud se podíváte do mapy, uvidíte Faerské ostrovy uprostřed ničeho. Daleko od civilizace. Pokud si takto představujete svou jedinečnou dovolenou nebo jen chcete poznat krásu Evropy, pak je tento článek pro vás.

ráj na zemi

Kdy se na Faerské ostrovy vydat?

Stejně jako na mnoha jiných místech severní Evropy je i na Faerských ostrovech nejvhodnějším obdobím pro návštěvu léto (květen až srpen), to se teploty pohybují od 10-15 stupňů.

Nejenže je teplejší počasí, ale také jsou v plném provozu všechny služby dostupné pro turisty, jako jsou autobusy, trajekty a kavárny.

Ať už se rozhodnete navštívit Faerské ostrovy kdykoli, mějte na paměti, že počasí na Faerských ostrovech je v každém ročním období nevyzpytatelné, takže se připravte na všechny možné situace.

Co na Faerských ostrov určitě vidět? VODOPÁD GÁSADALUR

Na ostrově Vagar, asi 30 minut jízdy od letiště, se nachází neuvěřitelné místo s vodopádem, který se noří do oceánu. Wow efekt před takovou podívanou zaručen!

krásný vodopád na faerských ostrovech
Vodopád Gásadalur

Navštivte Bøur, malou, ale velmi půvabnou vesničku

Vesnici Bøur tvoří jen několik desítek domků s travnatými střechami, ale její poloha na pobřeží z ní dělá místo, které musíte vidět. Uvidíte zde také malý kostelík.

Prozkoumejte Tórshavn, hlavní město

Hlavní město Faerských ostrovů znamená „Thorův přístav“, což odkazuje na boha hromu a blesku. Přestože se jedná o hlavní město, není příliš velké. Má však velmi půvabné historické centrum s několika obchody a restauracemi, ale také malý přístav a katedrálu.

Leží severozápadně od Skotska v polovině cesty mezi Islandem a Norskem. Jsou autonomní součástí Dánského království.
Tórshavn

Zajděte se podívat na červený kostel v Sandagavuru

Cestou z letiště do Tórshavnu budete nevyhnutelně projíždět městem Sandagavur. Zastavte se tam a prohlédněte si jeho typický červený kostel.

Faerské ostrovy je souostroví v severním Atlantském oceánu na jihozápadním okraji Norského moře.

Vydejte se ke kostelu Viðareiði

Vesnice Viðareiði, která se nachází na ostrově Viðoy na samém východě Faerských ostrovů, působí dojmem, že se nachází na konci světa. I v této vesnici se nachází kostel obrácený k moři a vedle něj malý hřbitov, kde jsou v úchvatné krajině pohřbívány děti.

Obdivujte barvy města Gjógv

Gjógv patří k nejoblíbenějším místům. Tato vesnice s barevnými domky byla postavena vedle velkých útesů. Příjezdem do vesnice míjíme pole, na kterých se pasou ovce, což ještě více umocňuje kouzlo tohoto místa.

Jděte se podívat na ovce

Protože na Faerských ostrovech žije více ovcí než lidí, nebudete mít problém je najít. Jsou všude! Na všech svých procházkách nějaké potkáte. Pokud nemají rády, když se k nim někdo příliš přibližuje, nejsou příliš plaché, takže buďte při jízdě opatrní, občas nějakou potkáte uprostřed silnice!

ovce na faerských ostrovech
Ovce

Závěrem navštivte Národní muzeum Faerských ostrovů

Toto malé muzeum se nachází na okraji Tórshavnu a poskytne vám mnoho informací o historii Faerských ostrovů: o jejich geologii, vývoji rybolovu, víře nebo chovu ovcí.

Faerské ostrovy

Děkujeme za přečtení tohoto článku a za případné sdílení či komentář. Nezapomeňte si také přečíst článek o Dovolené na Sicílii – Taormina!

Tento příspěvek má jeden komentář

Napsat komentář