Kam vyrazit na jedinečný výlet v České republice?

Česká republika – to je nepřeberný počet možností, kam vyrazit na výlet a zažít něco jedinečného. Vybrat si můžete mezi jedinečnými sportovními či adrenalinovými výlety napříč celou republikou. Načerpejte inspiraci kam na výlet po ČR. Máme pro vás připravené tipy na nejzajímavější výlety, na které už nikdy nezapomenete!

Dovolená v České republice - tuzemská dovolená

Prachovské skály v Českém ráji

Pískovcová skalní oblast, přírodní rezervace a součást Chráněné krajinné oblasti Český ráj. Rezervace byla vyhlášena již v roce 1933, v roce 2002 byla přírodní rezervace Prachovské skály připojena k Chráněné krajinné oblasti Český ráj. Městem na prohlídku Prachovských skal může být Jičín, odtud je to do Prachovských skal asi 6 km. Plné vstupné stojí 100kč, děti pak zaplatí 50kč.

Prachovské skály

Ještěd

Je hora s nadmořskou výškou 1012 metrů, která se rozpíná na severu Česka, jihozápadně od Liberce, je známá hlavně díky televiznímu vysílači který se nachazí na jejím vrcholu. V dolní části vysílače je umístěn hotel a restaurace. Samotná stavba se realizovala v období let 1966–1973. Tvar budovy byl navržen díky zdejším povětrnostním podmínkám. Stavba je vysoká 94 m, anténa vysílače má 17 m.

Ještěd

Národní přírodní rezervace Soos

Nedaleko Františkových Lázní leží národní přírodní rezervace Soos, také přezdívaná jako český Yellowstone. Jedná se o rozsáhlé rašeliniště, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid uhličitý. V rezervaci žije řada chráněných živočichů a roste zde množství mokřadních rostlin. Rezervace Soos leží 6 km severovýchodně od Františkových Lázní.

Soos

Hora Říp

Se svojí nadmořskou výškou 461 metrů nad mořem patří k nejvýznamnějším místům národní historie. Nachází se 4 kilometry jižně od města Roudnice nad Labem. Říp je památné místo české mytologie a historie. Podle pověsti sem přišel praotec Čech a rozhodl se zde usadit. Celý kopec Říp s rotundou je chráněn jako národní kulturní památka.

Říp, autor: Zdeněk Vopěnka

Chrám sv. Barbory v Kutné Hoře

Římskokatolický kostel v Kutné Hoře, který byl vybudován na přelomu 19. a 20. století architektem Josefem Mockerem a Ludvíkem Lábrelem. Chrám svaté panny Barbory vyjadřuje úctu měšťanů k Božímu Tělu, dobové napětí mezi Prahou a Kutnou Horou a také osamostatnění Kutné Hory od sedleckého kláštera. Od roku 1995 je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO. Vstupenku koupíte za 160 Kč pro dospělé a zvýhodněné vstupné vás vyjde na 120 Kč.

Chrám sv. Barbory, autor: Krauzovi na cestách

Děkujeme za přečtení tohoto článku a za případné sdílení či komentář. Nezapomeňte si také přečíst článek o 5 překrásných místech v Paříži!

Napsat komentář