Prožijte dovolenou v Mexico City na plno

Hlavní město Mexika je domovem více než 20 milionů lidí a má dostatek restaurací, muzeí a parků, aby byli spokojeni téměř všichni. Ať už se chcete ponořit do historie předhispánských kultur, které tuto oblast nazývaly svým domovem, nebo chcete ochutnat pravé tacos, v Mexico City si každý najde to své.

Mexico City
Mexico City – Zocalo

1. Navštivte historické Zocalo

Zocalo neboli hlavní náměstí Mexico City je domovem nejbohatší historie města. Nachází se zde původní aztécké město Tenochtitlan a pozůstatky této starověké civilizace si stále můžete prohlédnout v chrámu Templo Mayor.

2. Pyramidy v Teotihuacánu

Pyramidy v Teotihuacánu se nacházejí asi hodinu cesty severně od centra města, ale můžete se zde snadno dopravit veřejným autobusem nebo si objednat prohlídku, která vás vyzvedne v jakémkoli hotelu v centru města. Pyramidy jsou jednou z mála památek v okolí Mexico City, které jsou otevřeny 365 dní v roce a vstup do nich stojí 75 pesos (pouhých 90 Kč) na osobu.

Prožijte dovolenou v Mexico City na plno
Pyramidy v Teotihuacánu

3. Tacos al pastor – MEXICO CITY

Není mnoho mexických jídel, které by pocházely přímo z Mexico City, ale taco al pastor je jedním z nich. Taco, které se vyrábí z marinovaného vepřového masa a připravuje se na rožni podobně jako shawarma, je spojením libanonské kultury a mexické kuchyně a je to jedno z nejchutnějších jídel, které si v Mexiku můžete dopřát.

4. Antropologické muzeum (Museo Nacional de Antropología)

Pokud máte při návštěvě Mexico City čas jen na jedno muzeum, mělo by to být Museo Nacional de Antropología (Antropologické muzeum). Je to skvělé místo pro začátek každé cesty do Mexico City – návštěvníci se zde mohou seznámit s historií této nádherné země a také s různými domorodými skupinami, které založily kulturu, jež v postkoloniálním Mexiku převládá dodnes.

Pokud máte při návštěvě Mexico City čas jen na jedno muzeum, mělo by to být Museo Nacional de Antropología
Antropologické muzeum

5. Park Chapultepec

Park Chapultepec je obřím městským parkem. Jakmile se v něm ocitnete, objevíte nepřeberné množství aktivit, které můžete vyzkoušet. V parku se nachází Národní historické muzeum, které se shodou okolností nachází také uvnitř jediného hradu v Severní Americe, kde žila skutečná královská rodina.

Park Chapultepec
Park Chapultepec

6. Folklorní balet

Toto představení patří k nejlepším ve městě a můžete ho shlédnout buď uvnitř Palacio de Bellas Artes, nebo před hradem Chapultepec, pokud jej navštívíte během vánočního období. Folklorní balet je sbírkou nejznámějších tanců z celého Mexika včetně místních tanců ze států Jalisco, Guerrero a Veracruz.

7. Muzeum Frida Kahlo

Frida Kahlo se v posledních letech stala synonymem pro Mexico City a její bývalý domov je nyní jedním z nejnavštěvovanějších muzeí v zemi. Téměř každý návštěvník Mexico City sem podniká pouť, aby malířku hlouběji poznal (a možná si i pořídil kabelku Frida).

Frida Kahlo
Frida Kahlo

8. Xochimilco MEXICO CITY aneb mexické Benátky

Xochimilco Mexico City je jednou z nejlepších věcí, které můžete při návštěvě tohoto velkoměsta podniknout. Xochimilco jsou mexické Benátky a ať už se chcete bavit s místními obyvateli, nebo uniknout davům a poznat historii této starobylé sítě kanálů, to vše na vás zde čeká.

9. Mexická světová kuchyně

V posledních letech se Mexico City stalo významným cílem kulinářských cestovatelů, protože mexičtí šéfkuchaři sklízejí chválu, která byla dříve vyhrazena jejich kolegům v New Yorku a Paříži. Dokonce i pouliční jídlo bylo „vylepšeno“ kvůli rostoucímu trendu butikových food trucků a gurmánských trhů.

Tacos a Mexická kuchyně
Mexická světová kuchyně

10. Wrestling zápasy v MEXICO CITY

Postavte se do fronty vedle místních obyvatel, abyste mohli fandit maskovaným hrdinům při zápasech lucha libre (mexického wrestlingu). Navštivte jednu ze dvou zápasnických hal v Mexico City, Arénu México pro 17 000 diváků, kterou každý týden ovládá cirkusová atmosféra.

Lucha Libre neboli Wrestling

Děkujeme za přečtení tohoto článku a za případné sdílení či komentář. Nezapomeňte si také přečíst článek o Dovolené v Norsku: Faerské Ostrovy!

Napsat komentář