Slovinsko – Průvodce „MALÝM ŠVÝCARSKEM“

Slovinsko - hory, jezera
Slovinsko

Slovinsko, to jsou velkolepá jezera, krásné lesy, křišťálově čistá voda Jadranu, impozantní hory, úžasné jídlo, přátelští lidé a skrytý klenot v podobě hlavního města Lublaně. Co byste na vaší dovolené v Lublani neměli minout?

Lublaň a místní kuchyně

Lublaň je dokonalým rájem pro gurmány z celého světa. Její kultura stravování je ovlivněna Jugoslávií a středomořím a obsahuje spoustu sýrů, masa, vína a zeleniny. Pravidelně se zde pořádají trhy s místními výrobky, které vám pomohou poznat podstatu zdejší kuchyně. Je zde několik restaurací a kaváren, kam můžete zajít na tradiční kuchyni a výtečné pokrmy.

hory jezera a úchvatná příroda
Lublaň

Užijte si projížďku městem na kole

Jaké by to bylo žít ve městě bez moderní dopravy? Lublaň je proslulá tím, že se v ní dlouhodobě snižuje počet aut. Lidé zde rádi využívají jízdní kola více než jiné dopravní prostředky, což přispělo k tomu, že je toto město extrémně čisté. Vydejte se tedy na projížďku na kole po okolí města anebo kolem řeky Lublaňka. Půjčovné kola se pohybuje okolo pouhých 50 – 100Kč na den.

Pivo a místní bary – slovinsko

Lublaň je doslova zaplavena hospodami a kluby, které ožívají zejména v noci. Pokud patříte k těm, co si rádi na dovolené zatančí, je to jedna z věcí, které se v Lublani v noci vyplatí podniknout.

Mimo dobrého vína je zde i skvělé pivo. Nejosvěžující jsou pivo Lasko nebo Union.

slovinsko a jejich pivo union
Pivo Union

Lublaňský hrad lanovkou

Vydejte se na Lublaňský hrad, kde se můžete věnovat různým aktivitám. Nejlepším způsobem, jak se tam dostat, je lanovka. Ta vás zavede na tajemnou cestu, která vám nabídne dokonalý pocit, že  jste jako v pohádce.

lublaňský hrad

Lublaňský festival

Každý rok se koná Lublaňský festival, který láká návštěvníky do všech částí města na program zahrnující balet, tanec, divadlo, koncerty a dokonce i operu.

Slavnosti často uzavírá ohromující ohňostroj, který rozzáří celé město. Spojte svůj pobyt ve městě s touto událostí a budete mít jistotu ještě báječnějších vzpomínek.

slovinská příroda

Děkujeme za přečtení tohoto článku a za případné sdílení či komentář. Nezapomeňte si také přečíst článek o Dovolené v Norsku!

Napsat komentář