Tipy na cestování a dovolenou!

Lidé milují cestování. Proč? Protože jim přináší jisté potěšení. Lidé odjakživa milují objevování. Objevování něčeho nového, než na co jsou zvyklí z jejich rodné země. A čím vzdálenější a exotičtější dovolená to je, tím větší zážitek to s sebou přináší.

Cestování snižuje stres, přináší duševní klid a možnost poznat nové lidi. Při cestování se můžete setkat s různými výzvami, takže začnete využívat své schopnosti, o kterých jste dosud neměli ani tušení.

Otázka, která vás napadne po zaslechnutí slova „cestování“ tedy zní: „Kam?“. Připravili jsme pro vás tipy na cestování ve světě. Pojďme na to.

Cestování do Taormina, Itálie

Taormina je turistickou destinací již od 19. století. Při cestě do Taorminy byste měli navštívit palác Corvaja, kostel San Giuseppe, potápěčské centrum Blue Sea, kostel Chiesa Madonna Della Rocca a mnoho dalších. Toto živé a okouzlující město se rozkládá na kopci s výhledem na světoznámou sopku Etnu a dokonalé pláže. Posledním tipem na Taorminu by bylo zakončit den návštěvou vinařství a ochutnat slavné Etna Rosso a Bianco.

Tipy na dovolenou
Taormin

Lublaň, hlavní město SlovinskA

Lublaň je atraktivním hlavním městem Slovinska, malé země bohaté na kulturu a přírodní divy. Tuto destinaci by si neměli nechat ujít milovníci outdoorových aktivit, romantici a milovníci historie. Navštívit je třeba Lublaňský hrad, Trojmostí, Muzeum slovinské železnice, Dračí most a Lublaňskou katedrálu. Těšit se můžete také na zasněžené vrcholky, řeky a pobřeží v benátském stylu.

Lublaň
Lublaň

Tipy na CESTOVÁNÍ PO Faerských ostrovech

Faerské ostrovy jsou souostroví a ostrovní stát v severním Atlantiku a jsou součástí Dánského království. Kultura Faerských ostrovů má své kořeny v severské kultuře. Je to místo rustikální krásy a velkolepé krajiny. Lidé, kteří mají rádi přírodu, turistiku, osvěžující oceány a jídlo, musí Faerské ostrovy navštívit. Člověk by si neměl nechat ujít cestu trajektem na ostrov Mykines, ke katedrále Magnus, na Kopakonan a do Tinganes.

Faerské ostrovy
Faerské ostrovy

Co vidět v New Orleans?

New Orleans je fascinující město v Louisianě se svou historií a kulturou. Slouží jako hlavní přístav a je proslulé svou osobitou hudbou, kreolskou kuchyní, jedinečným nářečím a oslavami, jako je Mardi Gras. Jedná se o malé město, takže 2-3 dny stačí k tomu, abyste dobře poznali vše, co nabízí. Francouzská čtvrť je místem, kde turisté tráví nejvíce času.

New Orleans
New Orleans

Mexiko City – víc než jen drogové kartely

O Mexiku jste možná slyšeli ve zprávách, ale Mexiko nabízí mnohem víc než jen děsivé zprávy a drogové kartely. Mexico City je hlavní a největší město Mexika a zároveň je to nejlidnatější město v Severní Americe.

Město samotné má co nabídnout, včetně prvotřídních muzeí a kulturních center, kde se nacházejí úžasná umělecká díla a skvělé ukázky toho, jak žije mexická kultura v současnosti!

Mexico City
Mexico City

Portoriko na Floridě

Název Portoriko znamená ve španělštině „bohatý přístav“. Je to ostrov, který leží nedaleko pobřeží Floridy a počtem obyvatel se vyrovná státům Montana nebo Delaware. Portoriko je souostroví. Patří mezi Velké Antily a nachází se mezi Dominikánskou republikou a Panenskými ostrovy Spojených států. Na ostrově se nacházejí nádherné památky, mezi něž patří hrad San Felipe del Morro, národní les El Yunque, staré město San Juan a pláž Flamenco. Prodloužený víkend v Portoriku stačí jen na malou ochutnávku, ale je zde mnoho možností, co dělat.

Portoriko
Portoriko

Jedinečná dovolená na Maledivách

Maledivy jsou souostrovní stát v jižní Asii, který se nachází v Indickém oceánu. Maledivy se mohou ukázat jako poněkud drahé. Každý si však zaslouží klidné pláže, nejlepší snídaně a neskutečný řetězec ostrovů. Během pobytu na Maledivách navštivte pláž Hulhumale, Národní muzeum, ostrov Milaidhoo Maldives, potápěčský klub Maldives a Euro-Divers Vilamendhoo. K dispozici jsou balíčky navržené tak, aby vyhovovaly vašim potřebám, od svatebních cest po rodinnou dovolenou v jednom z nejčistších tropických prostředí na planetě.

Maledivy
Maledivy

Banff, Kanada

Národní park Banff je kanadský národní park, který byl prvním svého druhu v Severní Americe. Nachází se na území Skalistých hor, které tvoří součást mezinárodní hranice mezi Kanadou a Spojenými státy. Zahrnuje tisíce kilometrů horského terénu s mnoha ledovci a ledovými poli, hustými jehličnatými lesy a vysokohorskou krajinou. Milovníci přírody musí tuto velkolepou divočinu navštívit. Můžete navštívit Banff Gondola, Sulphur Mountain, Vermillion Lakes, Banff Upper Hot Springs a Cave and Basin National Historic Site.

Banff
Banff

Galapágy aneb souostroví sopečných ostrovů

Kdykoli slyšíme o Galapágách, vybaví se nám obří želvy a Darwin a jeho evoluční teorie, ale ostrovy toho nabízejí mnohem víc. Galapágy jsou součástí Ekvádorské republiky a tvoří je souostroví mnoha sopečných ostrovů. Mezi nejznámější místa na Galapágách patří ostrov Bartolome, ostrov Rabida, ostrov Severní Seymour a Las Tintoreras.

Pelikán v Galapágách
Pelikán v Galapágách

Jaká bude vaše příští dovolená v roce 2023?

Věříme, že vám naše tipy na cestování a dovolenou pomohly v rozhodování. Pokud patříte mezi cestovatele, kteří očekávají přírodu, dobré jídlo a pohostinné lidi, nesmíte tato místa vynechat. Vaše jedinečná dovolená na vás již čeká.

Děkujeme za přečtení tohoto článku a za případné sdílení či komentář. Nezapomeňte si také přečíst článek o Bozeman – město neznámé, ale nádherné

Napsat komentář