Verona: Město lásky, dobrého jídla a historických památek

Verona je město s velmi bohatou historií, které se nachází v severoitalském regionu Benátsko. Úchvatná starobylá architektura a památky, nádherná okolní krajina, zajímavá kultura, místní gastronomie – to jsou jen některé z rysů, díky nimž je Verona pro turisty tak podmanivým cílem. Odkazy Julia Caesara či příběh Romea a Julie nebyly v tomto městě zapomenuty, a proto je zde můžete zažít i dnes. Do historie Verony nahlédnete nejen v římském amfiteátru a hrobkách rodiny Scalů, ale také v různých restauracích, kde ochutnáte ty nejtradičnější italské pokrmy.

Verona: Město lásky, dobrého jídla a historických památek

Několik tipů na začátek

Návštěvu italské Verony vám doporučujeme spojit s dovolenou v Benátkách, o kterých si můžete přečíst v našem posledním článku (ODKAZ). Cesta do Verony z benátského vlakového nádraží Santa Lucia vám zabere přibližně hodinu a čtvrt.

Jízdenky lze zakoupit již od 504 korun za cestu tam i zpět, ale pečlivě si promyslete čas, který chcete ve Veroně strávit, protože váš palubní lístek si musíte koupit alespoň jeden den dopředu. Doporučujeme vám pro tuto příležitost využít aplikaci Omio.

Zároveň pro jsme pro vás pro lepší časovou představu připravili mapu veronských památek, kde naleznete veškerá místa, o kterých píšeme ve druhé části (ODKAZ) našeho článku. Její začátek je právě na vlakovém nádraží Verony s názvem Porta Nuova.

Nakupování ve Veroně

Verona nabízí širokou škálu nákupních možností, od tradičních řemeslných stánků na náměstí Piazza delle Erbe až po luxusní značkové butiky na ulici Via Mazzini. Ať už hledáte suvenýry, tradiční řemeslné výrobky nebo luxusní zboží, ve Veroně si každý najde to své. Navíc většina z těch nejzajímavějších obchodů se nachází přímo v historickém centru města, takže si jej během nakupování můžete v klidu prohlédnout.

Nakupování ve Veroně

Gastronomie ve Veroně

Veronská gastronomická scéna je proslulá svou pestrou nabídkou, od malebných bister až po sofistikované restaurace. Na území města najdete všechny styly jídla, které si dokážete představit. Můžete zde ochutnat autentickou italskou trattorii, kde můžete očekávat nezapomenutelný kulinářský zážitek, nebo zajděte do jedné z mnoha moderních gastro-pubů na drinky a tapas. Z naší zkušenosti můžeme doporučit místo s názvem Pizzeria Leone, což je tradiční rodinný podnik, kde vám připraví famózní neapolskou pizzu. Co však rozhodně nesmíte vynechat, je Gelateria Ponte Pietra, protože lepší gelato ještě dlouho poté neochutnáte. Stejně jako v Benátkách si však dejte velký pozor na to, v kolik hodin se na oběd vydáte.

Veronská gastronomická scéna je proslulá svou pestrou nabídkou, od malebných bister až po sofistikované restaurace

Noční život ve Veroně

Verona je proslulá svým rušným nočním životem. Najdete zde nejrůznější bary, kluby či tradiční taverny. Můžete také zavítat do některého z městských jazzových klubů, které nabízí živou hudbu a drinky až do pozdních nočních hodin. Chcete-li mít jedinečnou vzpomínku, vyzkoušejte místní vinárny, kde se v uvolněném prostředí podávají skvělá místní vína. Ať už máte jakýkoli vkus, ve Veroně najdete spoustu míst, kde si můžete vaši noc velmi užít.

Závěr

Verona je ideální destinací pro ty, kteří chtějí „vypadnout“ a začít objevovat krásy Itálie. Ať už se chcete seznámit s bohatou historií města, nebo se jen kochat jejím krásným okolím, Veronu musíte navštívit

Děkujeme za přečtení tohoto článku a za případné sdílení či komentář. Nezapomeňte si také přečíst článek o Lisabonu: Město sedmi pahorků!


Napsat komentář