Zážitkový park Zeměráj

Pokud se rozhodnete strávit příjemný den v krásné panenské přírodě na pomezí středních a jižních Čech, určitě vyrazte do Kovářova nedaleko Orlické přehrady.

Zážitkový park Zeměráj

Co zde uvidíte?

Zdejší zážitkový park rozkládající se v bývalé zemědělské usedlosti Budař tu na ploše devíti hektarů nabízí více než sto různých her, dobrodružných úkolů, do jejichž řešení se můžete pustit především společně s dětmi.

Hned u vstupu Vás upoutá mystická pravěká svatyně doplněná zavěšenými amulety a přilehlým pohřebištěm. V Centru parku je potom vybudován velice pěkný oživlý archeoskanzen, kde se můžete vžít do role jednoho z původních ranně středověkých obyvatel.

Na hrnčířském kruhu Vás tu klidně nechají vytočit keramickou misku, či upříst nit a utkat z ní kus látky. Na kamenném žernovu zase namlít mouku a upéci si z ní placky, nebo třeba jen okopat záhonky a popásat stádo místních koz.

Na hrnčířském kruhu Vás tu klidně nechají vytočit keramickou misku

Stezka naboso

Zeměráj se rovněž pyšní umně vybudovanou kilometr dlouhou „Stezkou naboso“ na kterou je potřeba vyrazit, jak už sám název napovídá, především bez obuvi. Na vlastní chodidla si tak vyzkoušíte všechny rozmanitosti a nástrahy nevyzpytatelné přírody.

Do cesty se Vám tak postupně začnou stavět borové, či smrkové šišky, kameny, klacíky, popel, písek, dřevěná polena, anebo chladná voda zdejšího průzračného potůčku.

Děti pak jistě ocení rozsáhlé bludiště, lukostřelbu či herní vesničku inspirovanou roubenými stavbami regionální lidové architektury ve zmenšeném měřítku.

Nechybí zde krytá herna, loutkové divadlo, archeologické naleziště, můžete si tu zahrát kuličky, nebo třeba i fotbalgolf. Určitě se vydejte hledat a rozluštit tajemné symboly které skrývají poklad.

Zeměráj se rovněž pyšní umně vybudovanou kilometr dlouhou "Stezkou naboso"

Občerstvení

Občerstvení pak nabízí stylově vybudovaná hospůdka s původními středověkými pokrmy.

Zeměráj je unikátním zábavným parkem, který se snaží nevtíravým, a přesto interaktivním způsobem vyprávět příběhy „obyčejných“ obyvatel původního venkova. Zábavnou formou tak můžete pochopit všechny aspekty jejich nelehkého a prostého života.

Za zmínku stojí, že tento projekt se stal vítězem soutěže CzechTourism DestinaCZe 2014 v kategorii Zážitek na 1000 % pro celou rodinu.

Zeměráj - orlická přehrada děti zábava

Děkujeme za přečtení tohoto článku a za případné sdílení či komentář. Pokud byste měli zájem sledovat podobný obsah jako tento článek ve video formě, doporučujeme navštívit YT kanál Marka Ondráčka, který přidává velice zajímavý obsah z cest po celé ČR, odkaz najdete zde.

Nezapomeňte si také přečíst článek o jedinečných výletech po České republice!

Napsat komentář